OKB miraton sanksione kundër Koresë së Veriut, qe çka përfshijnë

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkueme (KS-OKB) para mesnate (simbas kohës së Europës së Mesme), miratoi nji draft rezolutë, me të cilën kërkohen siç thuhet “sanksione ma të ashpra” kundër Koresë së Veriut, e cila vazhdon aktivitetin e saj për zhvillim të programit të saj bërthamor, raporton Anadolu Agency (AA).

Simvas rezolutës së fundit, KS-OKB i ka vendosë Koresë së Veriut nji embargo të naftës dhe ia ka ndalur eksportet e tekstilit.

Shperndaje në: