Opozita ka me e bllokue prapë Kuvendin

Tri subjektet opozitare kanë paralajmërue se prapë kanë me tentue me e bllokue seancën e Kuvendit, e cila pritet me nisë nesër nga orën 10.

Ai nuk e konsideron si çarje të opozitës deklaratën e përfaqësuesve të Nismës, se nuk nuk kanë me hedhë ma gaz lot sjellës në Kuvend.

Ndërsa deputetët Aida Dërguti dhe Rexhep Selimi gjatë nji konference për media, kritikuen dhe njiherë veprimet e Policisë ndaj opozitës gjatë seancave të Kuvendit dhe gjatë protestave.

Ata i banë thirrje Policisë për mos me marrë urdhna politikë.

Shperndaje në: