Opozita njizani: Kjo asht arsyeja pse e refuzuem Draft-Deklaratën ndaj BE’s

Draft-deklaratën e paraqitun nga i pari i Kuvendit, Kadri Veseli, e cila asht parapa me ju adresue Bashkimit Europian për heqjen e vizave pa u ratifikue marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, nuk e kanë nënshkrue sot tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma.

Opozita ka kërkue që në pikën për Demarkacionin, me u futë fjala rishikim, por kjo u kundërshtue nga përfaqësuesit e pozitës.

Shperndaje në: