Opozita n’orën 14:00 e “çon” Thaçin në Kushtetuese!

Përmes nji komunikate për media tri partitë opozitare Vetëvendosje, Aleanca për Ardhëmninë e Kosovës dhe Nisma, kanë ba të ditun se sot do ta dergojnë kerkesën për shqyrtimin e kushtetushmënisë së votimit të Hashim Thaçit president.

Kerkesën në Kushtetuese ka me dorëzue deputetët Bali Muharremaj, Aida Dërguti dhe Enver Hoti.

Lexoni komunikatën e plotë të opozitës:

Deputetët e tri partive politike opozitare VV, AAK dhe Nisma, sot e dërgojnë kërkesën për shqyrtimin e kushtetutshmërisë së votimit të Hashim Thaçit, president.

Ata pretendojnë se në votimi për president në seancën e 26 Shkurtit 2016, janë bërë shkelje procedurale dhe material.

Kërkesa në Gjykatën Kushtetuese dorëzohet sot në oren 14 nga deputetët Bali Muharremaj, Aida Dërguti dhe Enver Hoti.

 

Shperndaje në: