Opozita nuk i përgjigjet ftesës së Presidentit Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi i ka ftue në takimin e sotëm përfaqësuesit e subjekteve politike për me diskutue për reformën zgjedhore.

Ftesën e Presidentit Thaçi e kanë refuzue tri partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Opozita vlerëson se nuk asht koha me u bisedue për reformë zgjedhore, por për mbajtjen e zgjedhjeve.

Shperndaje në: