Opozita, qe kur e mban protestën e radhës!

Tri partitë opozitare, VV, AAK dhe NISMA kanë mbajt nji konferencë në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë ku kanë paralajmëru protestën e radhës më 26 Mars prej ores 14:00.

Krenët e tri partive opozitare, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj e kanë ba publike datën e protestës para gazetarvë.

 
Ndërsa prej ores 14:00 kur ka pasë të deponohet ankesa në gjykatën Kushtetuese, nga opozita për zgjedhjen e Thaçi president, ende nuk asht ba.

Shperndaje në: