Pacolli: Gjermania dhe zoja Merkel janë mbështetës të dëshmuem të Kosovës

Zavendëskryeministri i Kosovës, njiherit Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka urue kancelaren Angela Merkel, për fitoren në zgjedhjet e djeshme në Gjermani.

Ky asht postimi i plotë:

E përgëzoj Kancelaren Merkel dhe partinë e saj për fitoren në zgjedhjet demokratike që u mbajtën sot në Gjermani.
Gjermania dhe zonja Merkel janë mbështetës të dêshmuar të Kosovës.
Mirënjohës përgjithmonë.

Shperndaje në: