Pacolli – Presidenti i ardhshëm i Kosovës?!

behgjet pacolli - rrokum

Aleanca Kosova e Re ka zyrtarizue marrëveshjen qeverisëse me koalicionin PAN.

Behgjet Pacolli, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë nënshkrue marrëveshjen simbas të cilës, AKR’s ka me i takue pesë ministri dhe pozita e Zavendëskryeministrit.

Siç mësohet, AKR ka me udhëheqë me këto ministri: Ministria e Punëve të Jashtme, Ministria e Punëve të Mrendshme, Ministria e Planifikimit Hapësinor, Ministria e Bujqësisë dhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik.

Po ashtu, AKR ka me pasë edhe shtatë zavendëskryeministra.

Ndërkohë, përveç kësaj, në marrëveshje specifikohet se AKR’s ka me i takue  edhe posti i Presidentit në mandatin e ardhshëm të tij, post të cilin ka me marrë lideri i AKR’s, Behgjet Pacolli, raporton arbresh.info.

 

Shperndaje në: