Pacolli realizon vizitën e parë jashtë vendit si zavendëskryeministër

Zavendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, sot ka me qëndrue për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipnisë.

Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli ka me u takue në takime të ndame me presidentin e Republikës së Shqipnisë, Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Shperndaje në: