Pacolli shfuqizon vendimet e ish-ministrit të jashtëm (dokument)

Presidenti i AKR, Behgjet Pacolli, njiherit Ministër i Jashtëm dhe Zavendëskryeministër ka shfuqizue vendimet e ushtruesit të detyrës së Ministrit të Jashtëm, Emanuel Demaj. Bahet fjalë për vendimin e Demajt me i caktue disa zyrtarë të kësaj ministrie në misione jashtë vendit.

Në kërkesën për pezullim të këtyne zyrtarëve, Pacolli ka numërue si arsye mungesën e buxhetit dhe ngarkimin e tij, shkruen Gazeta Metro.

Shperndaje në: