Pacolli s’ndalet, nderton tash 2 fabrika në Drenicë për 320 punëtorë (foto)

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka vizitue fshatin Krajkovë të Komunës së Drenasit, ku ka vnue gurthemelet e ndërtimit të dy fabrikave.

Njana ka me qenë për prodhimin e këpurdhave e tjetra për mbledhjen, trajtimin dhe paketimin e frutave të malit.

Të pranishmit thanë se në këto dy fabrika kanë me u punësue dikun 320 punëtorë.

 

6-pacolli

 

5-pacolli

 

4-pacolli

 

3-pacolli

 

2-pacolli

 

1-pacolli

Shperndaje në: