Pacolli sot merr drejtimin e Ministrisë së Jashtme

Ministri i porsazgjedhun i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, pranon sot zyrtarisht detyrën në këtë post.

Pranim-dorëzimi i detyrës ka me u ba sot nga Ushtruesi i Detyrës së Ministrit në largim, Emanuel Demaj, te Zavendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme në ardhje, Behgjet Pacolli.

Shperndaje në: