Pacolli takon Vucic’in, qe çka i thotë për Kosovën

Zavendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, kanë shkëmbye disa fjalë me njani-tjetrin.

Gjatë bisedës së tyne, Pacolli i ka tregue presidentit serb se Kosova shumë shpejt ka me qenë në OKB dhe se asht mirë që të mësohen me këtë gja.

“Keni me u mësue me prezencën e Kosovës në OKB”, i ka thanë presidentit serb, Aleksandar Vucic, zavendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli.