Pallati i Drejtësisë rrethohet nga Policia. Kerkohet lirimi i aktivistëve të VV’s

Përmes nji akcioni simbolik dhetra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje po kerkojnë lirimin e aktivistëve që gjenden në burg.

Ky akcion po zhvillohet përderisa pritet që në Gjykatën Themelore të nis seanca gjyqësore ndaj Glauk Konjufcës dhe 13 aktivistëve të tjerë.

Ata, akuzohen për rrokullisjen e kerreve t’EULEX’it në vitin 2009.

 

Shperndaje në: