Pamje shokante: Dikur ‘çerdhja’ e ISIS’it, sot qytet fantazmë (video)

Ky asht Raqqa, dikur çerdhja” e ISIS, por që sot asht shëndrrue në nji qytet fantazmë.

Pamjet që po bajnë xhiron e botës janë xhirue nga nji dron rus.

Qysh kur ISIS mori nën kontroll këtë qytet në vitin 2014, ai asht bombardue vazhdimisht nga ushtria dhe militantët.

Por, sot, Raqqa historike, duket si nji qytet fantazmë mbrenda të cilët nuk lëviz asgja e gjallë.

Nji pjesë e këtij qyteti sirian asht çlirue nga terroristët, por në zona tjera janë strehue 1.500 militantë të ISIS’it

 

Shperndaje në: