Pamje të tutshme, raketa godet pa mëshirë kerrin bombë të ISIS (video)

Pamje të reja të tutshme vijnë nga zona e luftës në Siri. Nji video e publikueme dje në rrjetet sociale kallxon momentet kur nji raketë godet dhe shkatërron nji kerr bombë të ISIS.

Video e randë asht regjistrue në Raqqa të Sirisë, shkruen Daily Star, simbas së cilës kjo video asht regjistrue nga ushtarët kurdë.

Ushtarakët kanë goditë kerrin udhës kur ai po afrohej drejt postbllokut të tyne.

Shperndaje në: