Papa denon sulmin n’Stamboll, lutet për viktimat!

Në nji bekim mesditor në Vatikan, Papa Françesku ka folë rreth asaj që ai e quejti “sulm brutal terrorist” në Stamboll, raporton BBC.

Ai tha se ishte tue u lutë për viktimat, familjet e tyne “dhe njerëzit e dashtun turk”, dhe kerkoi nga turma e mbledhun që të luteshin në heshtje.

Shperndaje në: