Para rekomandimit për viza, Kryeministri takohet me Zbogar

mustafazbogar

Kryeministri Isa Mustafa sot ka me u takue me shefin e zyrës së BE’s në Kosovë, Samuel Zbogar.

Në njoftimin për media thuhet se takimi ka me nis n’ora 13:30 tue mos thanë detaje tjera.

Ndërsa n’ora 15:00, Komisionari për Migrim Dimitris Avramapolous dhe ministri Hyseni do të mbajnë konferencë për media në lidhje me vendimin e Komisionit Europian për rekomandimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Shperndaje në: