Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim (foto)

Moti gjatë ditës së sotme parashihet me qenë pjesërisht i vranët dhe i ndryshueshëm. Vranësinat ditën e Hanë vende-vende kanë mundësi me u shoqnue me reshje lokale shiu.

Të Martën ka me mbajtë mot i freskët, kryesisht me vranësina, paradite me reshje ma të qëndrueshme shiu, e gjatë ditës kohëmbaskohe me riga lokale shiu. Të Mërkurën, pritet përmirësim i motit dhe intervale ma të gjata me diell.