Parisi proteston dhunshëm

Protesta të dhunshme kanë fillue në Paris, për me i kundërshtue reformat e reja të punës të vendosuna nga Qeveria franceze.

Koktej molotovi dhe gurë janë hedh nga protestuesit, por policia franceze për me shpërnda turmën kishte përdor gazin lotsjellës, shkruan RT.

Deri tani, mediat franceze ende nuk kanë raportue për ndonji të lënduem.

 

 

Shperndaje në: