Partia e Ilir Dedës finalizohet në Qeshor

ilirdedaaaa

Në javën e fundit të muejit Qershor kane me u ba publike: emni i partisë ma të re politike në vend, anëtarët, selia dhe vizioni i saj.

Kështu, në fund të muejit që po vjen dhe ka me u finalizue formacioni i ri politik i iniciuem nga Ilir Deda dhe Mimoza Kusari Lila.

Kjo u tha nga ish anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, në nji emision me Tribuna Channel.

Deputeti Deda në Republikë deklaroi se çdo person që s’asht i korruptuem duhet me qene në këtë parti.

Shperndaje në: