Patriarku serb ende po sheh andrra për Kosovën!

Patriarku serb Irinej ka deklarue se “ajo që po ndodh në Kosovë dhe Metohi asht padrejtësi e madhe e të fuqishmëve ndaj nji populli të vogël sikurse asht ai serb si dhe ndaj kulturës dhe historisë sonë”

Ai njiherit ka thanë se  kurrë nuk kanë  me lejue që ta humbin Kosovën.

“Kosova nuk asht vetëm gjeografi, Kosova asht Jerusalemi ynë, e shejta  jonë, çdo gja që ka rrajët e  historisë dhe kulturës serbe, pikat tona ma të shejta janë atje dhe te populli “tha për TV Pink Patriarku Irinej.

 

Shperndaje në: