Patrollat kufitare amerikane e mirepresin murin e Trump’it

muri i trump

Keshilli Kombetar i Patrollave te Kufinit Amerikan (The National Border Patrol Council) ka shpresa te medhaja se Presidenti i zgjedhun Trump ka me mbajt fjalen sa i takon politikave te sigurise.

Ky Keshill e perkrah ploteisht idene e ndertimit te murin ne kufi, sepse pervojat e deritashme kane deshmue se kur perforcohet nji pike e kalimit, atehere kontrabandimi dhe trafiku kalon ne nji pike tjeter.

Na s’kemi besue se ata kane me ja nis me i kalue malet, s’kemi besue se mujn me kalue permes shkretines, por ata e bane edhe kete pune, thote nji anetar i Keshillit.

Prandaj, muri asht nji zgjidhje shume e gjetun me sigurue kufinin amerikan me Meksikon.

 

Shperndaje në: