PDK kandidon me tre femna per kryetare te komunave te Kosoves

PDK prezanton kandidatet per kryetare te Komunave ne zgjedhjet lokale me 22 Tetor.

Mbas mbledhjes disa oreshe te kryesise se Kuvendit te Partise Demokratike te Kosoves., kryetari i partise Kadri Veseli del ne konference per media pak minuta para mesnate.

Veseli tregon se partia qe ai drejton ka kriju nji ekip prej personaliteteve te nalta shoqnore, politike dhe kombetare per me garue ne zgjedhjet komunale te 22 Tetorit ne Republiken e Kosoves.

Kryetari i PDK’s nuk i permendi emnat e kandidateve ne konference, por menjihere mbas perfundimit te konferences, PDK leshoi deklarate per media me listen e kandidateve per kryetare dhe deputete te komunave te Republikes.

Ma poshte lexoni emnat e kandidateve qe PDK ka zgjedhe per Zgjedhjet Lokale 2017:

Lista e kandidatëve të PDK-së për kryetar komunash

1. Prizren              Shaqir Totaj

2. Mitrovicë           Valdete Idrizi

3. Gjakovë            Hajdar Beqa

4. Pejë                  Sabiha Shala

5. Ferizaj              Agim Aliu

6. Prishtinë           Lirak Çelaj

7. Gjilan               Zenun Pajaziti

8. Klinë                Sokol Bashota

9. Rahovec          Idriz Vehapi

10. Drenas           Ramiz Lladrovci

11. Lipian             Ismet Hajrullahu

12. Therandë       Blerim Xhemajli

13. Kastriot (Obiliq)  Nysret Kelmendi

14. Fushë Kosovë A.   dem Zogiani

15. Sharr               Shaban Shabani

16. Besianë          Hajredin Hyseni

17. Dardanë          Emin Krasniqi

18. Kaçanik           Besim Ilazi

19. Shtime            Naim Ismajli

20. Shtërpcë         Fikri Hasani

21. Artanë             Fadil Gërbeshi

22. Burim              Beqir Sadikaj

23. Viti                  Besim Halimi

24. Vushtrri          Ferit Idrizi

25. Malishevë      Mursel Gashi

26. Hani Elezit     Florim Shkreta

27. Junik              Fatos Shala

28. Deçan           Blerand Kadrijaj

29. Mitrovicë e Veriut           Gonxhe Qaushi

30 Kllokot                        Naser Shabani