PDK nënshkruen zyrtarisht koalicion me këto 3 parti (foto)

Partia e Drejtësisë, ka vendosë që me ba koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Marrëveshja e koalicionit u nënshkrue sot në orët e mbasdites në mes të kryetarit të PDK’s Kadri Veselit si dhe atij të PD’s, Ferid Agani.

vesea

Veseli, sot, po ashtu, ka nënshkrue marrëveshje koalicioni edhe me Lëvizjen për Bashkim dhe Alternativën Demokratike (ADK) të Edita Tahirit.

akdta kadta

Shperndaje në: