Për rastin e vllaut të Kryeministrit Mustafa shkruejnë edhe mediat ruse

Se dhe vllau i Kryeministrit Isa Mustafa, ishte ba pjesë e valës së ikjeve masive nga vendi në fillim të vitit të kaluem, asht raportue edhe në mediat ruse.

Televizioni rus, RussiaToday (RS) ka raportue për hulumtim e publikuem të Dillën nga nji portal vendor, e ku doli se edhe familjarë të Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ishin përshi në valën e migrimit të kosovarëve në vendet e perendimit.

Shperndaje në: