Përmbytjet në Japoni, 18 të vdekun dhe 27 të zhdukun

Ma s’ paku 18 persona kanë vdek dhe 27 konsiderohen të zhdukun nga përmbytjet që kanë godit jugun e Japonisë ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për të mbijetuemit, njoftojnë sot zyrtarët.

Ma shumë se 60 cm (24 inç) shi ra në Prefekturën e Fukuokës në vetëm 24 orë të Shtunën, simbas agjencisë së motit të Japonisë.

Ma shumë se 15 cm shi pritet me ra të Diellën në pjesën veriore të Kyushu.

 

Shperndaje në: