Përplasen policia e shoqnia civile te Liqeni Artificial

Policia dhe shoqnia civile u përplasën përsëri në Kodrat e Liqenit Artificial.

Përplasja ndodhi kur dhetra të ri u bashkuen për të ndalë betonizimin e Parkut.

Ata i kërkuen kryebashkiakut Erion Veliaj me ndalë projektin pë ndërtimin e kandit të lojnave për fëmi. Protestuesit kërkuen me hy në zonën e rrethuaeme për të mbulue zhavorrin e hedhun, por hasën në kundështimin e forcave të policisë bashkiake dhe policisë së rendit.

Nga përplasja pati edhe të lënduem.

Shperndaje në: