Plaçkitje me armë në selinë e Procredit Bank në Prishtinë (foto)

Nji plaçkitje me armë ka ndodhe në mbasditen e sotme në selinë e bankës Pro Credit Bank, në Prishtinë, përkatësissht në lagjen Lakrishtë.

Lajmin e ka konfirmue për Gazetën Metro, zadhanësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Në orën 15::20 në një grabitje të armatosur. Te gjitha ekipet janë në vendin e ngjarjes”, ka thënë ajo. Ndërkohë që ende nuk dihet se sa është shuma e parave të cilat janë grabitur.

Policia e Kosovës ka mbrrijtur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe hetimet po vazhdojnë.

Capture-16