Policë serbë nisen për në Shkup, qe pse!

Ministria e Mbrendshme e Serbisë ka thanë se sot ka dërgue ndihmë për Maqedonisë në mekanizim dhe njerëz për me sanue pasojat e përmbytjeve të shkaktueme nga moti i stuhishëm që goditi Shkupin të Shtunën mbasdite.

Si theksohet në komunikatë, rreth 20 pjesëtarë të njisive zjarrfikës-shpëtimit të policisë serbe janë nisë për në Maqedoni për me ndihmue qytetarët, shkruen TetovaSot.

Në rrugën për në Maqedoni ata janë nisë me automjete terreni dhe kamionë me pajisjet e nevojshme dhe pompa, si dhe njëzet pjesëtarë të zjarrfikëseve dhe njisive të shpëtimit.

Shperndaje në: