Policia arreston dy persona në Prishtinë

Dy persona janë arrestue para pak minutave në Lagje të Spitalit në Prishtinë.

Zadhanësi i Policisë, Bajram Krasniqi, ka ba të ditun për Indeksonline se personave të ndaluem me kerr në Lagjen e Spitalit, gjatë kontrollit të bamë i janë konfiskue dy mjete të dyshueme shpërthyese.

Nga kontrolli i Policisë në veturë janë gjetur dhe konfiskuar dy mjete të dyshuara shpërthyese. Dy persona janë arrestuar ndërsa me hetimin e rastit po merren njësitet relevante që kanë të bëjnë me mjetet shpërthyese”, ka përfundue Krasniqi.