Policia belge parandalon nji sulm terrorist, arresto 2 vllazen!

Policia belge i ka arrestue dy vllazën për planifikimin e nji sulmi terrorist, njoftojnë autoritetet belge.

Prokurorët federalë e kanë konfirmu se të dy personat, emnat e të cilëve janë Noureddine H. dhe vellau i tij Hamza H., po dyshoheshin për planifikimin e nji sulmi terrorist.

Arrestimet kanë nxit dheta bastisje të shtëpive në zonat ku flitet frëngjisht në Mons dhe Liege.

Shperndaje në: