Policia jep detajet rreth alarmit për bombë në Paris (foto)

Nji stacion i trenit në Paris ishte evakuue mbas alarmit për nji bombë.

Autoritetet franceze kishin arritë deri te nji çantë e dyshimtë, e cila ishte lanë pikërisht në zonën turistike në qendër të qytetit.

Mbas nji ore, ekipet kompetente kishin arritë me konfirmue se nuk kishte bombë dhe qytetarët ishin lejue me ju kthy normalitetit.

Siguria vazhdon me qenë e naltë përreth Kullës Eifel, mbas rasteve të njimbasnjishme të sulmeve terroriste në Francë që ishin kry nga i ashtuquejtuni Shteti Islamik.

 

Shperndaje në: