Policia konfrimon: Qe çka u gjet në çantat e deputeteve Kadaj-Bujupi dhe Derguti

Policia e Kosovës në raportin ditor ka kallxue se çka asht konfiskue dje te dy deputetet e opozitës deri sa po hynin në Kuvendin e Kosovës.

Nji sprej OC dhe nji sferë, e cila dyshohet se ishte gaz lotsjellës u janë gjetë dy deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje pak para seancës ku pritej të votohet marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Policia e Kosovës në raportin ditor ka shkrue se gjatë kontrollit te të njajtat janë gjetë dhe konfiskue: nji Sprej OC dhe nji sferë, e cila dyshohet me qenë gaz lotsjellës.