Policia para Qeverisë e Kuvendit, frik në shesh aktivistët e Vetëvendosjes!

Policia e Kosovës tanima ka dalë para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, ku së shpejti pritën me dalë edhe aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje për të mos lejue kalimin e demarkacionit me Malin e Zi.

Edhe pse ende nuk dihet se kur do të jetë në rend dite demarkacioni, Vetëvendosje ka ftue mbramë simpatizantët e vet që sot nga ora 10:00, me dalë para Kuvendit për mos me lejue ratifikimin e demarkacionit.

Ndërkohë, Qeveria ka procedue demarkacionin në Kuvend me procedura të rregullta.

 

policia

Shperndaje në: