Policia serbe kallxon pse e arrestuen Nehat Thaçin!

Ministria e Punëve të Mbrendshme në Serbi ka konfirmue zyrtarisht se sot në Serbi asht arrestue Nehat Thaçi, viti i lindjes 1976 nga Ferizaji, në bazë të nji urdhën-arresti me urdhën të Gjykatës së Naltë për krim dhe terrorizëm në Nish, shkruen Tanjug.

Drejtori i Policisë së Kosovës në Mitrovicë u arrestue mbramë rreth orës 20:00 në vendkalimin administrativ në Konçul, kur dha dokumentacionin për hymje në territorin serb.

Në bazë të vendimit të Gjykatës së Naltë në Nish, Nehat Thaçit ju shqiptue paraburgimi në vitin 2010.

Shperndaje në: