Prapë lëkundje në Itali

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndje sot në Amatricce të Italisë, mbas atyne të ditës së djeshme që shkaktuen mbi 250 të vdekun dhe qindra të tjerë të plagosun.

Lëkundjet sizmike të ditës së sotme ishin 4.3 ballë, tue përhapë sërish panik te banorët.

Grupet e emergjencës vazhdojnë ende kërkimet për të gjetë të mbijetuem nga tërmeti shkatërrues që ka goditë Italinë Qëndrore.

Shperndaje në: