Prapë tërmet në Japoni, 41 të vdekun

Japonia goditet nga nji tërmet tjetër i fuqishëm, i shkallës 7.3, ku la 41 persona të vdekun.

Nga tërmeti ka ndodh rrëshqitje masive e tokës, ku u shkatërruen ndërtesa dhe rrugë, , shkruan DailyMail.

Përndryshe, këto ditë Japonia u godit nga nji tërmet i fuqishëm 7.8 shkallë, ku mbetën të vdekun 31 persona ndërsa ma shumë se 2 mijë të plagosun.

 

termet termet1 termet2 termet4

Shperndaje në: