President Thaçi shtrëngon duert me Rifat Jasharin

Presidenti i sapo zgjedhun, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në ceremoninë e parakalimit të njisive të Forcës së Sigurisë së Kosovës, në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, për nderë të Epopesë së UÇK’s.

Me këtë rast, presidenti Thaçi asht pershëndet me Rifat Jasharin dhe pjesëtarë tjerë të familjes Jashari.

Ma parë, presidenti Thaçi ka ba homazhe në kompleksin memorial të Jasharëve në Prekaz.

Shperndaje në: