Presidenti filipinez: Obama, shko n’dreq t’mallkuem!

Presidenti filipinez Rodrigo Duterte i ka thanë kolegut amerikan Barack Obama se “mundet me shkue n’dreq t’mallkuem”.

Duterte ka vazhdue me kritika në llogari të administratës së Barack Obamas, derisa perendimi e ka kritikue Duterten “në luftën kundër narkotikëve”.

Duterte ka ardhe në Qeveri në Qershor dhe ka nisë “luftën kundër kartelit të drogës”, ku janë vra rreth 3 mijë dillera të drogës.

 

Shperndaje në: