Presidenti, qe qysh e priti lajmin për UEFA

thaciii

I pari që ka urue mbas pranimit të Kosovës n’UEFA, asht presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi në Facebook shkruen se ky asht lajmi ma i mirë i mundshëm për tifozët e panumërt të Republikës së Kosovës.

Ai ka uruar kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), federatën, lojtarët e kombëtares dhe të gjithë qytetarët.

 

Ky asht postimi i Thaçit:

 

Kosova në UEFA! Lajmi më i mirë i mundshëm për tifozët e panumërt në Republikën tonë. Tash e tutje do të luajmë në kampionate ndërkombëtare – disa lojë do t’i fitojmë, disa do t’i humbim, por kurrë më s’do të na ndalin nga fusha e gjelbër.

Urime Fadil Vokrrit dhe federatës, urime lojtarëve të kombëtares sonë, urime të gjithë qytetarëve. HTH

 

thacilojtaret

 

Shperndaje në: