Presidenti Thaçi: Jemi me fat që kemi nji nanë si Nana Terezë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi asht shprehë me fat që jeton në kohët ma të mira për tanë shqiptarët.

Thaçi ka theksue se jemi me fat dhe krenarë që kemi nji nanë si Nana Terezë, që u ba simbol i paqes, dashnisë, kujdesit në mes njerëzve në tanë botën.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtue për në Selinë e Shejtë në Vatikan, ku ka me marrë pjesë në ceremoninë e shejtnimit të Nanës Terezë.

Shperndaje në: