Presidenti Thaçi nënshkruen sot nji marrëveshje për Kosovën në Washington

Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi sot në emën të Republikës së Kosovës, ka me nënshkrue marrëveshjen mes Kosovës dhe MCC në Washington të SHBA’ve, në prani të shumë kongresmenëve dhe senatorëve amerikanë, të cilët e kanë mbështetë Kosovën tash e sa dekada.

Kjo marrëveshje prej 49 milionë dollarëve amerikanë ka me u fokusue në dy fusha: Sundimi i Ligjit dhe Efiçenca në Energji, përmes projekteve dhe aktiviteteve të ndryshme që kanë me u implementue përgjatë 4 viteve, raporton Rrokum.TV

Asht kjo ceremonia e parë në historinë e MCC, që nënshkruen nji marrëveshje të tillë në Kongres./Rrokum.TV

Shperndaje në: