Presidenti Thaçi: Shoqnia kosovare ka koncensus për t’ardhmen e saj në NATO dhe BE

Presidenti i Kosoves, Hashim Thaci ka shkrue ne llogarine e tij ne Facebook se ne fjalimin e ti ne seminarin Rose-Roth te Asamblese Parlamentare te NATO’s, ka thane se shoqnia kosovare ka koncensus te plote per t’ardhmen e saj ne NATO dhe BE, raporton Rrokum.TV.

Ky asht statusi i Presidentit Thaçi:

Në seminarin Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po mbahet në Prishtinë sërish shpreha konsideratë të lartë për FSK-në, për profesionalizmin dhe profilizimin e saj si forcë shumetnike në shërbim të qytetarëve të Kosovës.

Shoqëria kosovare ka konsensus të plotë për të ardhmen e saj në NATO dhe në BE.

Por, përsërita edhe se NATO dhe BE nuk bën të vonohen me Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor. Vakuumin që do ta krijonte kjo vonesë mezi presin ta shfrytëzojnë ideologji të tjera që nuk ia duan të mirën botës sonë perëndimore. HTH

14650169_1216305528439804_6913897135332789961_n

Shperndaje në: