Presidenti Thaçi takohet në Bruksel me Vucic’in

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka me shkue në Bruksel për m’u takue me Shefin e Shtetit serb, Aleksander Vucic.

Ky takim shënon edhe fillimin e ri të dialogut në nivel presidentësh.

Ky format i dialogut asht kundërshtue nga LDK’ja dhe NISMA për Kosovën./Rrokum.TV

Shperndaje në: