Presidenti Thaçi takohet sot me Veselin dhe Haradinajn

Zyra e presidentit të vendit ka ba të ditun se sot, në orën 09:30, presidenti Hashim Thaçi, pret kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin.

Ndërsa, në orën 13:30, ai ka me u takue me kryeministrin e ri, Ramush Haradinajn.

Ky asht takimi i parë në mes liderëve të shtetit mbas formimit të institucioneve.

Shperndaje në: