Presidentja inauguron bustin e Nanës Terezë në Maltë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, inauguruen sot bustin e Nanës Terezë, të dhuruem nga Presidentja Jahjaga n’emën të qytetarëve të Kosovës.

 

Simbas njoftimit të zyrës për informim të Presidentes, busti i Nanës Terezë u inaugurue në Pallatin Presidencial San Anton, në Attard të Maltës.

 

Ky inaugurim u ba për me shënue vitin e shenjtënimit të Nanës Terezë.

jahjaga jahjaga1 jahjaga3 jahjaga4

Shperndaje në: