Prezentohet Ministrja e re e Drejtësisë

Zavendeskryeministri ne Qeverine e Kosoves, Hajredin Kuçi ka prezentue sot Ministren e re te Drejtesise, Dhurata Hoxha.

Kuçi gjate prezentimit qe i bani tashma ministres Hoxha, deklaroi se “ministrja e re ka gjete pekrhajen e PDK’s dhe asht kandidate qe ma se miri mundet me ba punen e saj”, raporton Rrokum TV.

Ndersa, Dhurata Hoxha ne fjalimin e saj ne detyren e re th se “arsimi im anerikan ka me ma mundesue qe me i çue ma tutje proceset e drejtesise”
Ajo ka shtue se ka me forcue luften kunder korrupsionit. /Rrokum.TV
13664686_10153769496262151_70819467_n 13616366_10153769495817151_858134058_o