Prifti dhe dy të armatosunit janë vra në Kishën e Saint-Etienne

Nji prift asht vra në nji sulm nga dy burra të armatosun në kishën e tij në afërsi të Rouen në Francën veriore, raporton policia dhe mediat franceze.

Nga raportet thuhet se prifti asht pre në fyt nga pengmarrësit.

Njerëzit e armatosun hynë në kishë në Saint-Étienne-du-Rouvray gjatë meshës, tue marrë peng Priftin dhe dy Murgesha.
French TV tha se të shtanat u ndëgjuen, mbasi policia mbërriti në vendngjarje, transmeton Rrokum.TV.

Të dy pengmarrësit janë tashma të vdekun.

 

Shperndaje në: