Princi Charles, javën e ardhshme n’Kosovë

Princi Charles dhe Dukesha Camilla javën e ardhshme do të vijnë në Kosovë për nji vizitë zyrtare.

Kjo asht hera e parë që personalitete të familjes mbretnore të Britanisë së Madhe, vizitojnë Kosovën.

“Të gjithë po e presim vizitën e Princit të Uellsit dhe Dukeshës së Kronuallit javën e ardhshme”, ka shkrue në “Twitter”, ambasadori britanik në Kosovë, Ruair O’Connell.

Shperndaje në: